הבדלים בין מדחס בורגי למדחס בוכנה

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מחולל חמצן - טריו אייר

מחולל חמצן תעשייתי

חברות רבות ושונות יכולות ליהנות ממכונת מחולל חמצן. גז חמצן הוא קריטי בפעילויות רבות התומכות בחיים ובתגובות כימיות חיוניות בתעשייה. אם אתם מחפשים מחוללי חמצן

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר - טריו אייר

קומפרסור מושתק

קומפרסורים מהווים כלי מאוד חשוב בעסקים ובתעשיות שונים. מדובר על מכשיר אשר חוסך באנרגיה מתכלה כגון: חשמל או דלק ובד בבד, הם פרודוקטיביים עבור מגוון

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר בורגי

קומפרסור בורגי 

קומפרסור בורגי הוא סוג של מדחס תעשייתי הממלא תפקיד מכריע בתעשיות שונות. הקומפרסור ידוע ביעילות, באמינות וברב תכליתיות שלו, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות הדורשות אוויר

לקריאת המאמר »

מדחס בוכנה, מדחס בורגי מה ההבדל ביניהם ומהן המטרות של כל אחד מהם?

מדחס האוויר הינו כלי מכני אשר מטרתו היא למעשה דחיסה של אוויר בצורה כזו שנפח האוויר הופך להיות קטן במיוחד בעקבות דחיסה ולחץ. האוויר הדחוס שואף להתפרץ החוצה ובאופן כזה לשחרר אנרגיה. המדחס שומר את האנרגיה בתוכו ומשחרר אותו בצורה מבוקרת. השחרור של האנרגיה מצליח לשלוט ולהניע תהליכים שונים תוך חיסכון משמעותי באנרגיה אך מצד שני התועלת והיעילות של האנרגיה הנוצרת בעזרת המדחס הינם גבוהים.
קיימים כמה וכמה סוגים של מדחסים כאשר מוטל עלינו להתאים באופן נכון את המדחס המתאים לנו ולצרכים שלנו.

מדחס בוכנה – מה זה?

אחד מהמדחסים המוכרים לרבים מאתנו זהו מדחס בוכנה. בוכנה זהו למעשה רכיב פשוט למדי. זהו מעין גליל מתכת שנע על ציר הלוך ושוב. הוא יוצר תנועה כאשר בכל תנועה כזו נוצר אוויר דחוס. האוויר הזה משוחרר כדי ליצור את התנועה אותה אנחנו רוצים. הדוגמה שהכי מוכרת לנו היא הבוכנה במכונית. שם היא אחראית על יצירת התנועה של הגלגלים.

מדחס לרכבות

אחד השימושים הכי מוכרים ומקובלים במדחסי בוכנה זהו השימוש שנועד לרכבות, כמו גם כלי רכב אחרים שזקוקים למדחסי בוכנה כאשר אלו משמשים למעשה חלק מרכזי ממנגנון השליטה על מנוע הבעירה. האוויר הדחוס שנוצר על ידי התנועה מנותב אל המנגנון – ארכובה. הוא זה שלמעשה אחראי על התנועה הסיבובית שנוצרת בגלגלים. מובן אם כן עד כמה חשוב המרכיב הזה בכלי הרכב השונים כאשר חשוב מאוד להשקיע ולבחור במדחס איכותי ויעיל.

מדחס בורגי – מה זה?

מדחס בורגי הפך בשנים האחרונות לפופולארי מאוד. בין אם מדובר בתעשייה הקלה ובין אם מדובר במטרות אחרות נוספות. המדחסים הבורגיים מציעים שלל יתרונות לכל משתמש כאשר רבים נעזרים דווקא בו לצרכים השונים בתעשייה.

איך פועל מדחס בורגי?

המדחס הבורגי הוא מדחס אוויר שמופעל באמצעות מנוע. המנוע שמסתובב גורם לדחיסה של גז. בניגוד למדחסים אחרים הוא אינו זקוק למשאבת שמן לצורך כך כי הוא נע על צירים. לחץ השמן שבו נוצר באופן טבעי, זאת הודות להפרש הלחצים שקיים בין הדחיסה לבין היניקה במהלך הפעולה של המדחס.

המדחס פועל בעזרת חיישנים כאשר אלו מעניקים את ההגנה המושלמת למדחס. יש בו מנגנון בקרה פנימי שמתריע על אלמנטים שונים שדורשים טיפול או תחזוקה של המכשיר. כמו כן ישנו העדכון של שעות השימוש על ידי מנגנון הבקרה הפנימי.

המדחס הבורגי הינו קטן מבחינת המידות הפיזיות שלו כאשר מדובר ביתרון משמעותי במיוחד אל מול התפוקה הגדולה שלו. הוא גם מכיל מעט חלקים כאשר גם אין לו כאמור את הצורך במשאבת השמן כך שהוא נוח מאוד לצורך עבודות בשטח או עבור התעשיות הקטנות.
ישנם גם המדחסים הבורגיים הניידים אשר אותם ניתן לשלב בקלות בכל מקום עבודה.

אם נתייחס למהירות שלו גם כאן ישנו יתרון משמעותי על פני המדחס הבוכני כאשר מהירות הסיבוב שלו נעה בין 2900 סל"ד לבין – 3000 סל"ד. שזה יותר מכפול מהמהירות המקובלת במדחס הבוכני. מדובר בהחלט במוצר עם רמת עבודה מנוצלת היטב.

עושים את הבחירה הנכונה

ישנם עוד מדחסים מסוגים שונים כאשר כל אחד מהם מיועד למטרות שונות בתעשייה. כדי לבחור בסוג הנכון והיעיל שממנו נוכל להפיק את התועלת הרצויה, עלינו לפנות אל אנשי מקצוע שידעו לכוון אותנו למדחס הנכון בהתאם לצרכים ולמטרות שלנו כמו גם בהתאם להיקף השימוש.
סוד ההצלחה זוהי ההתאמה הנכונה של המדחס למטרה.

נגישות