חיסכון באנרגיה באמצעות מדחס

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מחולל חמצן - טריו אייר

מחולל חמצן תעשייתי

חברות רבות ושונות יכולות ליהנות ממכונת מחולל חמצן. גז חמצן הוא קריטי בפעילויות רבות התומכות בחיים ובתגובות כימיות חיוניות בתעשייה. אם אתם מחפשים מחוללי חמצן

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר - טריו אייר

קומפרסור מושתק

קומפרסורים מהווים כלי מאוד חשוב בעסקים ובתעשיות שונים. מדובר על מכשיר אשר חוסך באנרגיה מתכלה כגון: חשמל או דלק ובד בבד, הם פרודוקטיביים עבור מגוון

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר בורגי

קומפרסור בורגי 

קומפרסור בורגי הוא סוג של מדחס תעשייתי הממלא תפקיד מכריע בתעשיות שונות. הקומפרסור ידוע ביעילות, באמינות וברב תכליתיות שלו, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות הדורשות אוויר

לקריאת המאמר »

משימות רבות בעולם התעשייה ולא רק בו, נעשים היום בעזרת מדחסים. הטכניקה הייחודית אשר על פיו פועלת המדחס, מבטיחה לנו אנרגיה יעילה במיוחד אשר נוצרת באמצעות כוח. האנרגיה הנוצרת באופן כזה הינה חסכונית מאוד עבור כל אותם מקומות בהם נעזרים במדחסים, כאשר תהליכים רבים נעשים באופן יעיל הרבה יותר.
מה זה בעצם מדחס אוויר ואיך הוא חוסך לנו באנרגיה? הנה ההסבר.

נעים להכיר – מדחס אוויר

את המדחס אנחנו מכירים ממוצרי החשמל השונים שיש לנו בבית, כמו המקרר, המזגן כאשר כולנו יודעים כי למדחס אחריות רבה לתפעול נכון של המכשיר או המוצר החשמלי. גם בתעשייה נעזרים רבות במדחסים אך מסוגים שונים כמובן. שם מדובר בחיסכון משמעותי באנרגיה כאשר אנחנו מנצלים את היכולת לדחוס אוויר כאשר התוצאה היא שחרור עוצמתי מאוד של אנרגיה. האנרגיה הנוצרת חזקה ומהירה באופן מיוחד והיא מסוגלת להניע תהליכים רבים ושונים בתעשייה.

איך בנויים המדחסים?

המדחס בנוי ומבוסס על שתי יחידות בסיסיות. ישנה יחידת השאיבה וישנו מיכל הלחץ. הפעילות של המדחס נעשית באופן הבא:
אל מכל הלחץ נדחס האוויר אשר מוכנס אליו באמצעות יחידת השאיבה, כאשר בתוך היחידה נוצר לחץ גבוה מאוד של אוויר שהוא גבוה יותר מהלחץ האטמוספרי. זה אומר שהלחץ הוא יותר מהלחץ הכללי בחוץ. הדבר גורם ששחרור האוויר יהיה חזק, מהיר ועוצמתי במיוחד. התעשייה מנצלת את אותה אנרגיה בכדי להניע את התהליכים המבוקשים. מדובר בהחלט בחיסכון עצום עבור כל אותם ענפי תעשייה כאשר משאבי הטבע הם אלה שלמעשה מגויסים לטובתה.

סוגי מדחסים

למעשה ישנם סוגים שונים של מדחסים כאשר לכל סוג ישנה התכלית והמטרה אשר אותם הם משרתים. המדחסים פועלים כולם על אותו הבסיס של שחרור אנרגיה בצורה מבוקרת מתוך המדחס שבו נדחס האוויר, אך ישנם כמה וכמה טכנולוגיות שונות באופן הפעולה של המדחסים למיניהם. ניתן לציין מבין המדחסים הנמצאים היום בשימוש את המדחסים מהסוגים הבאים:

  • מדחס אוויר בוכני.
  • מדחס אוויר בורגי.
  • מדחס אוויר יבש אשר הוא משמש בעיקר בתעשיות המזון והפארמה.

ישנם עוד כמה סוגים של מדחסים כאשר כמו בכל דבר, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שנובעים מאופן הפעולה של המכשיר.
ברור שאם אנחנו אכן רוצים להפיק את מלוא התועלת מהמדחס – אנחנו חייבים להתאים אותו למטרות שלנו ולבחור את המדחס שיתאים לנו.
חשוב גם ללמוד ולדעת איך יש לתפעל באופן נכון את המדחס, בכדי שהתפעול השוטף יעשה הכי נכון ובטוח. התפעול הנכון וההתאמה הנכונה למטרות שלנו זה מה שיאריך את חיי המדחס לשימוש ארוך טווח.

התייעלות אנרגטית בזכות המדחסים

כידוע, בשנים האחרונות זינקו מחירי החשמל במידה משמעותית, כאשר השאיפה בישראל היא להקטין את תלותה של ההתפתחות הכלכלית שלה דווקא בחשמל. מסיבה זו אנחנו עדים לחידושים שונים אשר מזוהים יותר מכל עם המגמה הירוקה ששוטפת את כל העולם המערבי. מכל עבר נשמעת הקריאה לצמצם בבזבוז האנרגיה וזיהום האטמוספירה אשר מתרחשים בעקבות הגזים שנפלטים מתחנות הכוח הרבות.
המדחסים, כמו גם מערכות נוספות, כמו מפוחים, משאבות וכדומה נרתמו כולם לעניין כאשר אלו מסייעים מאוד לייצר אנרגיה יעילה תוך חיסכון משמעותי באנרגיה מזיקה. ההתייעלות האנרגטית הינה אחראית והיא מהווה נדבך חשוב ביותר בכל מה שקשור בהורדה של רמת זיהום האוויר בישראל והיא יוצרת למעשה תרבות נכונה יותר בכל מה שקשור לצריכת החשמל. מובן שיש כאן גם את החיסכון הכספי בהוצאות החשמל.
מדחסים – האנרגיה הטבעית והאיכותית ביותר לתעשייה.

נגישות