למה חשוב לשמור על אוויר יבש במפעל

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מחולל חמצן - טריו אייר

מחולל חמצן תעשייתי

חברות רבות ושונות יכולות ליהנות ממכונת מחולל חמצן. גז חמצן הוא קריטי בפעילויות רבות התומכות בחיים ובתגובות כימיות חיוניות בתעשייה. אם אתם מחפשים מחוללי חמצן

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר - טריו אייר

קומפרסור מושתק

קומפרסורים מהווים כלי מאוד חשוב בעסקים ובתעשיות שונים. מדובר על מכשיר אשר חוסך באנרגיה מתכלה כגון: חשמל או דלק ובד בבד, הם פרודוקטיביים עבור מגוון

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר בורגי

קומפרסור בורגי 

קומפרסור בורגי הוא סוג של מדחס תעשייתי הממלא תפקיד מכריע בתעשיות שונות. הקומפרסור ידוע ביעילות, באמינות וברב תכליתיות שלו, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות הדורשות אוויר

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר תעשייתי

קומפרסור תעשייתי

קומפרסורים תעשייתיים, כלומר מדחסים תעשייתיים, הם מכשירים חיוניים בתעשיות שונות. הם ממלאים תפקיד חיוני בהנעת הייצור והפרודוקטיביות. מכונות חזקות אלו משמשות להגברת הלחץ של אוויר

לקריאת המאמר »

חדירת לחות יכולה לגרום להתפשטות עובש, נזקים למכונות ופגיעה בתפוקה של העובדים. בשביל למנוע זאת, יש לשמור על אוויר יבש במפעל ולהשתמש במערכות טיהור אוויר מתאימות.

היתרון הכי גדול של מערכות אוויר יבש בא לידי ביטוי באופן שבו הן מונעות התפתחות של לחות. אמנם אי אפשר למנוע ב-100% ובצורה הרמטית את חדירת הלחות אל תוך חללים גדולים ובעיקר מפעלים, אבל צריך לפעול אקטיבית כדי לצמצם את הנזקים שלה. באמצעות הדור החדש של פתרונות טיהור ומיזוג אוויר, ניתן לשמור על אוויר יבש לכל אורך השנה.

החשיבות של אוויר יבש במפעל נובעת מהסכנות שגורמת הלחות. בטווח הקצר, לחות שחודרת אל תוך המפעל ולא מתייבשת עלולה להביא להתפתחות של עובש. את העובש רואים בעיקר סביב החלונות, הפרופילים ואזורים רגישים אחרים. בטווח הארוך, הלחות גורמת גם להופעת פטריות ולנזקים למבנה עצמו.

חיסכון בהוצאות באמצעות אוויר יבש

אוויר יבש במפעל מונע את הלחות וכמובן גם את הנזקים שלה על הקירות או המבנה. אבל במקביל, הוא אחראי במידה רבה להתמודדות עם נזקים שעלולים להיגרם למכונות. אם יש המון לחות בתוך המפעל, זה גורם נזקים למכונות ועלול לעכב אותן. ברוב המקרים, משתלם יותר להתקין מערכות טיהור אוויר בתוך המפעל מאשר לספוג את נזקי הלחות על המכונות.

חוץ מזה, ללחות יש השפעה שלילית על התפוקה של העובדים. שורה ארוכה של מחקרים מצביעים על כך שתסמונת "הבניין החולה" שבה ניתן לראות את הנזקים של הלחות על המבנה עצמו, גורמת גם לכאבי ראש וסחרחורות אצל בני אדם. במפעלים בהם העובדים מבלים חלק ניכר מהיום שלהם, זה עלול לבוא לידי ביטוי על חשבון הביצועים והתפוקה.

איך מתקינים מערכות טיהור וייבוש אוויר?

שמירה על אוויר יבש היא כבר מזמן לא משימה מסובכת. בנוסף, היא יכולה להתאים גם לבעלי משרדים או מעסיקים האחראים על חללי עבודה קטנים יחסית. הנה למשל כמה שיקולים שמסייעים להתקין את מערכות טיהור האוויר תוך ניצול כל היתרונות שלהן:

  • מאגר שמתאים בלחץ ובכמות לדרישות הלקוחות – השלב הראשון בהתקנת קולט חדש במערכת האוויר הוא אפיון של הפרויקט. בשביל לבצע אחסון אוויר בלחץ, יוצרים מאגר מתאים בלחץ ובכמות לדרישות הקיימות במפעל. את האפיון הזה מבצעים מול בעלי מקצוע מהתחום.
  • חיבור מיכל אוויר דחוס – יש מערכות שבהן קיים צורך בחיבור של מיכל אוויר דחוס. כאן האפשרויות הן למשל לחבר את המדחס ישירות למכל וממנו למייבש האוויר, או לפצל את מאגר האוויר לשניים ולחבר חלק אחד למדחס וחלק אחר למייבש.
  • טיפול ותחזוקה – תחזוקה בסיסית יכולה להתבצע על ידי עובדי המפעל, אך אחת לתקופה מסוימת כדאי להזמין בעלי מקצוע ולתאם טיפול יסודי יותר.

טריו אייר כאן בשבילך

אנו מבינים את החשיבות של סביבת עבודה נעימה, בריאה ותקינה במפעל ולכן מזמינים אותך להצטרף לרשימה ארוכה של לקוחות מרוצים.

אם ברצונך לשפר את איכות האוויר ולצמצם את הלחות עוד היום, כדאי להשאיר פרטים באתר או לשוחח איתנו בטלפון.

נגישות