מהי בוכנת אוויר?

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מחולל חמצן - טריו אייר

מחולל חמצן תעשייתי

חברות רבות ושונות יכולות ליהנות ממכונת מחולל חמצן. גז חמצן הוא קריטי בפעילויות רבות התומכות בחיים ובתגובות כימיות חיוניות בתעשייה. אם אתם מחפשים מחוללי חמצן

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר - טריו אייר

קומפרסור מושתק

קומפרסורים מהווים כלי מאוד חשוב בעסקים ובתעשיות שונים. מדובר על מכשיר אשר חוסך באנרגיה מתכלה כגון: חשמל או דלק ובד בבד, הם פרודוקטיביים עבור מגוון

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר בורגי

קומפרסור בורגי 

קומפרסור בורגי הוא סוג של מדחס תעשייתי הממלא תפקיד מכריע בתעשיות שונות. הקומפרסור ידוע ביעילות, באמינות וברב תכליתיות שלו, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות הדורשות אוויר

לקריאת המאמר »

היתרון של התייעצות עם בעלי מקצוע מהתחום של פנאומטיקה הוא שניתן לרכז תחת קורת גג אחת את כל השאלות הרלוונטיות. עבור לקוחות קצה מהסקטור הפרטי או המסחרי, המשמעות היא סיכוי גבוה יותר להתאים את הפתרון לצרכים ולתקציב. עבור לקוחות תעשייתיים או מענפי השינוע והלוגיסטיקה, הפתרונות שמבוססים על פנאומטיקה גם קובעים את התפוקה ולכן את ההכנסות.

אבל האמת היא שכמעט אף מכונה שמנסה לנצל את האוויר הדחוס על מנת להפעיל אנרגיה לא יכולה לעבוד בלי בוכנת אוויר. הבוכנה היא מכשיר שהתפקיד העיקרי שלו הוא להשתמש בלחץ של הגז, בדרך כלל אוויר, על מנת ליצור תנועה קווית. לחילופין, ניתן להשתמש בדיוק באותו מכשיר כדי להפעיל כוח.

היתרונות של בוכנת אוויר

בוכנת אוויר פועלת באופן שדומה לשיטת הפעולה של בוכנה הידראולית. ההבדל הוא שבבוכנה הידראולית האנרגיה מבוססת על נוזל, בעוד עם בוכנת אוויר היא מבוססת כאמור על גז. האוויר הוא גז דחוס לכל דבר ועניין, אבל הוא הרבה יותר נגיש, זול, משתלם, חסכוני ובטיחותי. למעשה, אותן תכונות של האוויר הן אלו שהופכות את הדגמים השונים של הבוכנה למועדפת על צרכי הפנאומטיקה.

3 סיבות להעדיף בוכנת אוויר ולשלב אותה בפרויקטים שונים של שינוע מכולות, כלים, ציוד ועוד:

  • העברת כוח בצורה רציפה – בוכנת אוויר פועלת כך שהיא מסוגלת להעביר כוח על ידי המרת אנרגיה של גז דחוס לאנרגיה קינטית. במילים פשוטות, זה אומר שהיא אחראית עליו הוא לקחת את האנרגיה הפוטנציאלית שעדיין לא מומשה ואז להמיר אותה לאנרגיה קינטית שיש לה שימוש ישיר. באמצעות הגז הדחוס שמתפשט עקב הפרשי לחצים בתוכה, הפעולה הזו הופכת מיידית וטבעית.
  • שמירה על הבטיחות – השימוש בסוגים שונים של בוכנת בפרט ובטכניקות של פנאומטיקה בכלל עוזרים לשמור על הבטיחות. בכלים כאלה אין סיכונים של דליפת נוזל, אין סיבה לחשוש מפני הפרות של כללי הבטיחות וכל הגורמים המעורבים יכולים להתחייב לעמוד בלוח הזמנים של הפרויקט.
  • חיסכון בהוצאות – חשוב להזכיר את הערך המוסף בהקשר של חיסכון בהוצאות. בטווח הקצר, בוכנה מן הסוג הזה חוסכת בהוצאות בגלל שהאוויר הוא מאוד זמין ומשום שניתן לשלב אותו בקלות יחסית בכל סוגי המכונות. בטווח הארוך, המשמעות של הפעלת הבוכנה היא שניתן לחסוך בהוצאות התחזוקה.

איך בוחרים בוכנת אוויר?

הבעיה היחידה היא שגם נציגי תעשייה שצריכים להפעיל בוכנת אוויר על מנת להשתמש ביתרונות שלה, לא בהכרח יודעים כיצד לבחור אותה. יתרה על כך, חשוב לזכור שהיא לא עובדת באופן עצמאי – אלא תלוי במכשירים גדולים יותר שבעצם מבוססים על פנאומטיקה. לכן, הפתרון היחיד הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע.

כפי שהוזכר, התייעצות עם בעלי מקצוע מהתחום של פנאומטיקה היא דרך מעולה לבחור בוכנת אוויר וליהנות מהיתרונות שלה. הבוכנה מתאימה לשלל צרכים, היא מאפשרת להעביר את הכוח בצורה רציפה והיא עוזרת לשמור על הבטיחות.

נגישות