מהי פנאומטיקה?

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מחולל חמצן - טריו אייר

מחולל חמצן תעשייתי

חברות רבות ושונות יכולות ליהנות ממכונת מחולל חמצן. גז חמצן הוא קריטי בפעילויות רבות התומכות בחיים ובתגובות כימיות חיוניות בתעשייה. אם אתם מחפשים מחוללי חמצן

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר - טריו אייר

קומפרסור מושתק

קומפרסורים מהווים כלי מאוד חשוב בעסקים ובתעשיות שונים. מדובר על מכשיר אשר חוסך באנרגיה מתכלה כגון: חשמל או דלק ובד בבד, הם פרודוקטיביים עבור מגוון

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר בורגי

קומפרסור בורגי 

קומפרסור בורגי הוא סוג של מדחס תעשייתי הממלא תפקיד מכריע בתעשיות שונות. הקומפרסור ידוע ביעילות, באמינות וברב תכליתיות שלו, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות הדורשות אוויר

לקריאת המאמר »

היכולת להפעיל גז דחוס לצורך שינוע והפקת אנרגיה מוכיח את עצמו בשלל תחומי התעשייה הקלה והכבדה. בנוסף, חשוב להבין כיצד פועלים מכשירים המבוססים על פנאומטיקה בשביל לדעת איך לבחור את בעלי המקצוע המתאימים ביותר למשימה.

התחום של פנאומטיקה רחב מכפי שנהוג לחשוב והוא משולב בשלל תחומים של התעשייה הקלה והכבדה. מבחינה טכנית, מדובר על פרקטיקה שהמטרה העיקרית שלה היא לאפשר הפעלה מכנית באמצעות גז דחוס. מהרגע שבו משתמשים בגז דחוס על מנת לאפשר הפעלה מכנית, משיגים יתרונות שונים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. יתרה על כך, היכולת להפעיל את הגז הדחוס זוכה לעדיפות על פני האלטרנטיבות בגלל שהיא נוחה וידידותית לסביבה.

כאן המקום להכיר שסוג הגז הדחוס שבו משתמשים על מנת ליישם כלים ומכונות פנאומטיקה הוא אוויר. האוויר עצמו זמין, נגיש, בטוח, ירוק, אקולוגי ונוח וניתן להפיק בעזרתו אנרגיה מלאה עבור שינוע של שלל סוגי מכונות או כלים. לשם השוואה, דליפה של גז דחוס מסוג אוויר אינה גורמת נזק – בניגוד למשל למכונות המבוססות על נוזל הידראולי.

היתרונות של פנאומטיקה בתעשייה

אותם עקרונות של פנאומטיקה יכולים לשמש לטובת הפעלת שלל סוגים שונים של מכונות או כלים. עם זאת, את רוב היתרונות של פנאומטיקה ניתן לזהות בתעשייה הקלה והכבדה. יתרה על כך, אפשר להשוות בין מכונות שונות המבוססות על פנאומטיקה וכך להשיג שלל מטרות מיוחדות.

המטרה העיקרית של הפעלת כלים ומכונות באמצעות פנאומטיקה היא להפיק את האנרגיה שמבוססת על גז דחוס, אבל באופן הכי יעיל וזול. אם נכנסים אל עובי הקורה, מגלים כמה יתרונות של פנאומטיקה בהשוואה לשיטות אחרות:

מערכות שינוע

היתרון הכי גדול של פנאומטיקה בא לידי ביטוי במערכות שינוע. באמצעות גז דחוס מסוג אוויר ניתן להפעיל סוגים שונים של מערכות שינוע, לדאוג לתנועה של מכשירים כבדים ממקום למקום ולחסוך בהוצאות. כל היתרונות האלה מתכתבים עם הערך המוסף של מערכות שינוע והם מוכיחים את עצמם בטווח הקצר והארוך.

בטיחות עבור העובדים

למרות שניתן לבסס הפעלת אנרגיה באמצעות פנאומטיקה ולהגיע לעוצמות גבוהות, זה עדיין בטיחותי יותר לעומת שאר האלטרנטיבות. אז עבור מפעלי תעשייה קלה או כבדה שבהם מציבים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות, כדאי להביא בחשבון את היתרונות של פנאומטיקה ואת הערך המוסף של הפרקטיקה הזו.

מיומנות של בעלי מקצוע

כיום יש יותר ויותר בעלי מקצוע שמתמחים בהתאמת פתרונות פנאומטיקה לצרכים של קהל היעד. ככל שבעלי המקצוע הללו מיומנים יותר, כך משתפר התפקוד של המכונות עצמן. באמצעות שיפור בתפקוד, ניתן לרכז את היתרונות השונים של פנאומטיקה תחת קורת גג אחת ולמצוא חברות שזו ההתמחות שלהן.

כיצד בוחרים פתרון פנאומטיקה?

פתרון פנאומטיקה בוחרים על פי המטרות שאותן מנסים להשיג. בשלב הראשון, צריך להגדיר את המטרות ולבדוק מה תהיה הדרך הכי נכונה להגיע אליהן. בשלב השני, משווים בין המכונות עצמן ובודקים איזו מהן תהיה מסוגלת להפיק באמצעות הגז הדחוס את הכי הרבה יעילות. במידת הצורך, אפשר גם להשוות בין סוגים שונים של מכונות פנאומטיקה על בסיס מפרט טכני, מידות, זמינות וכן הלאה.

מלבד האמור לעיל, יש משמעות גדולה לבחירת פתרונות פנאומטיקה עבור התעשייה הקלה לעומת התעשייה הכבדה. גם פה, המטרה היא להתאים כל פתרון לצרכים שרוצים להשיג אבל גם למסגרת התקציב. במקרה של התלבטות, אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום הזה.

נגישות