מסנני אוויר לתעשייה

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מדחס בוכנה

מדחס בוכנה

מה היא בוכנה, וכיצד היא יכולה לשמש עבור דחיסת אוויר? אם אתם לא יודעים בדיוק במה מדובר, נפתח ונסביר כי בוכנה היא למעשה רכיב מכני

לקריאת המאמר »

קל מאוד להבין מה מסנן אוויר מבצע הרי שמו מסגיר אותו. מסנן אוויר אחראי על סינון האוויר מכל מיני חלקיקים לא רצויים, שיכולים להיות מסוגים שונים. זה בדיוק הזמן להבין מה בדיוק הם מבצעים בשימוש ביום יום, כיצד הם משפיעים לטובה על העבודה ועל הסביבה ואלו סוגים קיימים.

מהם הפילטרים?

מסנני האוויר (או בלועזית – פילטרים) הם מתקנים שיכולים להיות בגדלים שונים, החל ממסנן קטן שיכול להיות בסלון בלי שתרגישו בו ועד מסננים גדולים מאוד שבעיקר משומשים בתעשייה. התפקיד של מסנן האוויר הוא לשאוב את האוויר ולהוציא אותו מהצד השני כאשר הוא נקי יותר. המסנן יכול להיות מחובר למדחס אוויר, הוא יכול להיות מחובר למפוח והוא גם יכול להיות בתור יחידה נפרדת. הסירקולציה שמבצע מסנן האוויר יכולה להיות באותו החלל בדיוק או להפריד בין שני חללים, כך למשל יש מסנני אוויר שדואגים לניקוי החדר מחלקיקים מזהמים בעוד יש מסננים שדואגים שהאוויר שנפלט יהיה נקי וטהור.

מסנני אוויר
מסנני אוויר

מי משתמש במסנני אוויר?

השימוש במסנני אוויר נפוץ בכל המגזרים כאשר אפשר לראות את השימוש בהם גם במגזר הפרטי. כאשר משתמשים במגזר הפרטי במסנני אוויר, השימוש לרוב יהיה בתור מסנן אוויר בלבד ולא בתור מפוח או ונטה כלשהי. אמנם יש מפוחים וגם ונטות רבים בשימושים בבתים פרטיים אך מסנן האוויר בדרך כלל יהיה נפרד ויוצב בחדר השינה או סלון. בשימוש הפרטי המסנן יכול לעזור לאנשים עם בעיות רפואיות, בעיקר אם יש להם בעיות במערכת הנשימה. במתאר העסקי והתעשייתי השימוש במסנני אוויר די דומה אם כי לעתים יש חומרים מזהמים שנפלטים מהמקום דרך המפוח ואז יש צורך לסנן אותם.

עד כמה חשובים המסננים לדחיסת אוויר?

מסנני אוויר חשובים מאוד באופן כללי כי פעולתם משאירה לנו אוויר נקי יותר, אך כאשר מדברים על דחיסת אוויר, יש חשיבות רבה הרבה יותר. מדחסים הופכים להיות כלים חשובים מאוד בתעשייה של המאה ה-21 כאשר דחיסת אוויר מאפשרת שימוש בכלים פנאומטיים ועוד שלל פעולות שבלעדיהן מפעלים רבים לא יכולים לפעול. דחיסת האוויר יכולה להיותה רבה פחות יעילה כאשר האוויר מלא במזהמים, כאשר לעתים אוויר שאינו נקי יכול גם לפגוע במכונה שמדחס האוויר אמור להפעיל. הייצור עצמו יכול להיפגע באיכות התוצר הסופי ולכן יש צורך לסנן את האוויר עם מסנן מתאים.

מדוע משתמשים במסנני אוויר בתעשייה?

השימוש בהם בתעשייה הוא אולי השימוש החשוב והמסיבי ביותר. כמעט בכל מפעל אפשר לראות מסנני אוויר שונים כאשר עיקר העבודה תהיה שונה מאוד מהמגזר העסקי והפרטי, כאשר הפילטרים ידאגו שהאוויר שנפלט מהמפעל יהיה נקי. כאשר המפעל פולט את האוויר על ידי מפוחים שמחוברים לקירות החיצוניים שלו, למעשה יש הזדמנות מעולה לשאוב את כל המזהמים שהמפעל מייצר, כמו למשל עשן או חומרים אחרים שמהווים תוצר של פעילותו העסקית ותהליכי הייצור שלו. השימוש במסננים אלו יכול להיות בחירה של המפעל אך לעתים זה עניין של נהלים ורישוי עסקים.

אלו סוגי פילטרים קיימים?

יש מספר סוגים של פילטרים כאשר אפשר לחלק אותם למכניים ולכימיים. המסננים המכניים בנויים בצורה כזו שהאוויר צריך לעבור דרך ארוכה ומפותלת מאוד עד אשר הוא יוצא מהצד השני, וכך למעשה החלקיקים הכבדים יותר נותרים בו. הסינון המכני יכול להיות יעיל יותר אם כי הוא לא יתאים לכל שימוש, כאשר יש במסנן פחם פעיל שסופח אליו את המזהמים בעוד האוויר עובר באין מפריע.

נגישות