שאלות על שימושים באוויר דחוס

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מדחס בוכנה

מדחס בוכנה

מה היא בוכנה, וכיצד היא יכולה לשמש עבור דחיסת אוויר? אם אתם לא יודעים בדיוק במה מדובר, נפתח ונסביר כי בוכנה היא למעשה רכיב מכני

לקריאת המאמר »

שימוש באוויר הוא למעשה השימוש הכי יעיל שיש. לא מדובר באנרגיה כלשהי שיש להוציא מהאדמה כמו גז או נפט, לא מדובר בחומר דליק או בעייתי בכל מובן אחר, אלא פשוט על אוויר. השימוש בו יכול להיות יעיל רק כאשר הוא דחוס, ולשם כך יש צורך במדחסי אוויר איכותיים. אלו שימושים באוויר דחוס קיימים בתעשייה? אנו בטריו אייר כאן כדי ללמד אתכם.

דרושים מדחסי אוויר איכותיים

השימושים באוויר דחוס בתעשייה רבים ומגוונים אך הם לא יתאפשרו ללא מדחסי אוויר. לא נרחיב יותר מידי על המדחסים שכן יש כל כך הרבה סוגים וכל כך הרבה יתרונות לכלים הנהדרים הללו, אך צריך להבין תחילה שיש כמה סוגי מדחסים שהם אלו שיוצרים את כל סוגי השימושים. יש מדחסים בוכנתיים, יש מדחסים בורגיים, יש מדחסים יבשים ויש מדחסים רטובים שבתוצר הדחיסה שלהם נספגים מעט אדי שמן. כל סוג מדחס מתאים לפעילות אחרת כאשר העבודה תמיד מתבצעת באופן יעיל וזה הזמן לדבר על השימושים הרבים שלהם כדי להתחיל להבין עד כמה רב גוניים הם.

שימוש באוויר לפנאומטיקה

השימוש של מדחסי אוויר לפנאומטיקה הוא השימוש הנפוץ וגם החשוב ביותר. פנאומטיקה היא למעשה תחום שלם שמדבר על ניצול גז דחוס, לרוב אוויר, לצורכי הנעה. כדי להבין את התחום הזה יש צורך להבין דבר די בסיסי: כדי שהאוויר יידחס יש לאגור אותו בנפח שאינו משתנה, וכך למעשה אפשר להגדיל את הלחץ, שכאמור הלחץ הוא דבר יחסי שחייב להימדד ביחס לנפח.. זה אומר במלים אחרות שיש לאגור את האוויר במיכל מסוים, ולאחר מכן הלחץ בו יהיה גבוה יותר מהלחץ של האוויר מסביב לאותו מיכל. זה אומר שאפשר לשחרר את האוויר לכיוון מסוים, וכך הוא יכול לשמש להנעה.

מה אפשר להניע עם שימוש האוויר?

מוצרים פנאומטיים יכולים להיות פסי ייצור שלמים, יכולים להיות מכונות מסוימות לפעולה די פשוטה וצירית וכן הלאה. כמו כן, עם האוויר אפשר להניע עוד מגוון רחב של חומרים כמו למשל התזת חול. התזת חול או ניקוי חול היא אחת מהפעולות החשובות ביותר בתעשייה כאשר מדחס האוויר מסחרר את החול במהירות גבוהה עד שהגרגרים יכולים לנקות חלודה, כתמי פיח וגריז וכן הלאה. עוד שימושים באוויר דחוס בתעשייה בהקשר של אנרגיה קינטית ניתן לתת דווקא את הדוגמה ההפוכה, כאשר בלמי אוויר מתבססים על לחץ אוויר שמונע את המשך הפעולה ולא יוצר אותה.

ניפוח מוצרים וקירור משטחים

בגלל שהאוויר דחוס ויכול לצאת במהירות, הוא למעשה יכול גם לקרר. הקירור הזה יכול להיות של מגוון רחב של מוצרים או חלקים, כמו למשל חלקי מכונות, משטחים, מוצרים וכן הלאה. כמו כן, בזכות מעבר האוויר המהיר בגלל הפרשי הלחצים, אפשר לנפח מוצרים מסוימים כמו למשל צמיגים, מזרונים וכן הלאה. שימוש זה נפוץ גם בתעשייה וגם במגזר העסקי והפרטי.

נגישות