שימוש בוואקום בתעשייה

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
מחולל חמצן - טריו אייר

מחולל חמצן תעשייתי

חברות רבות ושונות יכולות ליהנות ממכונת מחולל חמצן. גז חמצן הוא קריטי בפעילויות רבות התומכות בחיים ובתגובות כימיות חיוניות בתעשייה. אם אתם מחפשים מחוללי חמצן

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר - טריו אייר

קומפרסור מושתק

קומפרסורים מהווים כלי מאוד חשוב בעסקים ובתעשיות שונים. מדובר על מכשיר אשר חוסך באנרגיה מתכלה כגון: חשמל או דלק ובד בבד, הם פרודוקטיביים עבור מגוון

לקריאת המאמר »
מדחס אוויר בורגי

קומפרסור בורגי 

קומפרסור בורגי הוא סוג של מדחס תעשייתי הממלא תפקיד מכריע בתעשיות שונות. הקומפרסור ידוע ביעילות, באמינות וברב תכליתיות שלו, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות הדורשות אוויר

לקריאת המאמר »

גם אם אתם לא זוכרים כל כך את שיעורי מדע בבית הספר ככל הנראה אתם זוכרים מה זה ואקום. אם אתם לא זוכרים ואם אתם לא יודעים מהי משאבת ואקום, המאמר הזה בשבילכם. במאמר זה נסביר לא רק מהו הוואקום אלא נסביר מתי הוא שימושי ולמה לשימוש בו אין תחליף.

מהו הוואקום ואיך יוצרים אותו?

וואקום הוא למעשה ריק. ריק זה אומר שאין כלום, אפילו לא אוויר. זה נשמע קצת מוזר אך זה אפשרי מבחינת הפיזיקה לפחות לפי מה שידוע לנו היום בשנת 2018. הוואקום הוא מצב שבו אין חומר בכלל ולמרות שיש בזה חסרונות, כמו בחלל שאי אפשר לחיות והטמפרטורות לא יציבות, יש בו יתרון גדול מאוד ובעיקר בגלל שהוא ממגר את כל מה שיש בו וזה כולל חיידקים או מזהמים שיש באוויר. כשיש וואקום הוא נוטה להתמלא ולכן ניתן להשתמש במשאבת ואקום די לבצע שאיבות מסוימות בין היצר שאיבות מים או יניקת אוויר וגם כדי לארוז כל מיני חפצים ומוצרים.

ואקום לצרכי מעבדות ורפואה

משאבת ואקום יכולה להיות שימושית במגוון רחב של תעשיות אך מהשימושים החשובים ביותר שלה ניתן למנות את תעשיית הרפואה. במרפאות ובמעבדות רבות יש שימושים במשאבות וואקום מדגמים שונים ולצרכים שונים כיוון שברגע שאין ואקום יש אוויר וברגע שיש אוויר יש זיהומים. כדי להצליח לארוז תחבושת בתוך האריזה שלה כך שהיא תהיה סטרילית לחלוטין, ולא רק ברגע האריזה אלא לכל אורל חיה עד לפתיחה או לפקיעת התוקף שלה, יש צורך להשתמש במשאבה. גם תרופות ומכשירים שונים יוצרים באמצעות הוואקום ששימושי אפילו בהספק נמוך יחסית.

שימושים לצרכי אריזה

  • אחד השימושים המפורסמים ביותר במכונת ואקום ואולי הנפוץ והמוכר ביותר שיש הוא שימוש בוואקום לצרכי אריזה. יש לכך כמה סיבות כאשר הסיבה הראשונה היא כמו שהוזכר לעיל, למגר את האוויר. למשל, אם ארוזים בשר, עוף דגים, פירות, ירקות או כל מוצר אחר באמצעות ואקום, ניתן להקנות לו חיי מדף ארוכים יותר כיוון שהאוויר לא פוגע בו בגלל הלחות ולא נגרם לו עובש במהירות.
  • עוד סיבה חשובה לשימוש בוואקום לצרכי אריזה היא צמצום נפח האריזה. אריזות גדולות יכולות להיות דבר שלילי ביותר מכמה סיבות. ראשית, אריזה גדולה יותר קשה יותר לשלוח ולהפיץ, גם מבחינת העלויות שיתווספו למשלוח בגלל נפח האריזה וגם בגלל שיש סיכוי טוב יותר שהיא תיפגע ולא תגיע בשלמותה בגלל האוויר שלכוד בה.
  • שנית, קל יותר לאחסן אותה, קל יותר להרים אותם ולמעשה ניתן לראות דוגמה זו בבשר קפוא שלמרות גודלו ניתן להתאים לו מקום אפילו במקפיא הביתי בגלל שהוא נארז בוואקום.

שאיבת נוזלים בכל מיני מצבים

בעזרת משאבת ואקום ניתן גם לשאוב נוזלים. השאיבה מתבצע במגוון רחב של מצבים כאשר ניתן למנות את הביובית ככלי שמצליח לשאוב בצורה יעילה מאוד בעזרת המנגנון שלה, אך השאיבה הזו רלוונטית מאוד גם לשאיבת נוזלים לחקלאות ולתעשיות שונות.

הוואקום עומד לרשותכם

אנו בטריו אייר מציעים לכם מגוון רחב של מאבות ואקום שיכולות להפוך את החיים שלכם להרבה יותר פשוטים. משאבות אלו יכולות להיות שימושיות לאריזה איכותית, לחקלאות, לשאיבת מים ולעוד מגוון רחב של שימושים אחרים. אנו נהיה לשירותכם לכל הסבר ולייעוץ מלא לאורך כל הדרך, כולל אחריות מלאה לשנים הבאות ושירות תיקונים שזמין בכל רגע עבורכם.
אם אתם צריכים משאבות ואקום אתם צריכים אותנו בטריו אייר! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

נגישות