תהליך ביצוע דחיסת אוויר

לקבלת ייעוץ, פרטים והצעת מחיר לאחד משירותינו

אנא השאירו פרטים ונציגנו המקצועיים ישמחו לחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם
התקנת צנרת אוויר

צנרת אוויר איכותית

לאורך השנים פותחו טכנולוגיות שונות באמצעות ניתן לשפר ולייעל את העבודה במפעלים שונים בתעשייה, במגוון תחומים. השיפור בטכנולוגיות הוביל לכך שהעבודה מתבצעת בצורה בטוחה, יעיל

לקריאת המאמר »

היכרות עם האופן שבו משיגים אוויר דחוס יכולה לעזור לבחור את המכונות אשר מתאימות לשילוב בסקטור המסחרי, התעשייתי, החקלאי ועוד. אנו נציג את עיקרי התהליך ונבין למה כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום.

המטרה של דחיסת אוויר היא להשתמש בו ככוח מניע. באמצעות הדחיסה ניתן להניע מגוון מכשירים מכניים רחב, כמו בענפי התעשייה והתחבורה. כמו כן, דחיסת אוויר מתבצעת כחלק מהפעלת אמצעים לפיזור חלקיקים בכוח רב. היתרונות בכך הם חיסכון בהוצאות, זמינות גבוהה של אנרגיה ויעילות מוכחת.

התהליך מתבצע בכמה שלבים. בשלב הראשון משתמשים במדחסי אוויר, שיכולים להיות מכשירים גדולים או קטנים לפי הצורך. בשלב הזה גם מפרידים בין מדחסים ביתיים לבין מדחסי אוויר תעשייתיים, כמו לפי המפרט הטכני או ההספק. בשלב השני מפעילים את המכונות, שואבים את האוויר ואז דוחסים אותו עד ללחץ הדרוש. כל זה מתבצע מהר וביעילות, כדי להשתמש באוויר הדחוס בצורה מגוונת.

למה חשוב לדעת כיצד מתבצעת דחיסת אוויר?

קיימים הבדלים בין המכונות ובין הכלים שבהם משתמשים על מנת לבצע דחיסת אוויר. את ההבדלים ניתן לראות בניקיון או ברמת היובש של האוויר המסופק, בפעילות של מדחסי אוויר עם שמן לעומת מדחסים נטולי שמן וכמובן בתפוקת העבודה, ברעש המיוצר כאשר מתבצעת הפעולה, בגודל וברמת האמינות או העמידות.

היתרון בהיכרות עם האופן בו מתבצעת דחיסת אוויר בא לידי ביטוי בכך שקל יותר להתאים את הפעולה לשימושים שמנסים להשיג.

כמה דוגמאות לכך:

  • בחירת שיטת דחיסת אוויר לפי העבודה שמבצעים – אופי העבודה שמתכננים לבצע עם מדחסים קובעת איזה מהם הכי יתאימו לפעולה. אפשר לבדוק מראש מה ההבדל בין המכונות שבהן משתמשים וניתן גם לקבל ייעוץ מקצועי כדי להשיג אוויר דחוס מסוגים שונים.
  • תקציב – כל קומפרסור צורך כמות אנרגיה אחרת. מה שיחסית שולי בשימוש פרטי הופך להיות קריטי בשימוש תעשייתי או מסחרי, כי הוא משפיע על התקציב ועל ההוצאות. על מנת ליהנות מהיתרונות של דחיסת אוויר בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב, כדאי לבדוק מראש גם כמה יעלו המדחסים וגם כמה יעלה לתפעל ולהפעיל אותם.
  • שיקולי בטיחות – לא כל מדחס אוויר עובד באותו הספק או מייצר את אותו היקף של אוויר דחוס. בשביל להפעיל בצורה רציפה את מדחסי האוויר ולשמור על בטיחות העובדים, כדאי לדעת איך עובדת המכונה. את המידע על שיטת העבודה של כל קומפרסור מקבלים מראש ותוך התאמת המפעל או השימושים לצרכי קהל היעד.

למה לבחור מדחסים חדשים שמשווקים על ידי חברה אמינה?

מומחי טריו אייר יכולים לרכז עבורך את כל התשובות לגבי האופן שבו הכי כדאי לך לבצע דחיסת אוויר. באמצעות התייעצות איתנו יהיה לך קל יותר לחסוך בהוצאות, בזמן ובטרחה ובעיקר לעמוד בתקציב.

המטרה שלנו היא לסייע לך להשוות בין סוגי מדחסים שונים באופן האפקטיבי ביותר. כדי שנוכל לדעת איזה מדחס מתאימים לך, כל שנותר הוא להשאיר פרטים באתר ולהצטרף עוד היום אל רשימת הלקוחות המרוצים.

האוויר יכול להיות הרבה יותר שימושי ממה שנדמה לכם. נכון שבלי האוויר לא היינו יכולים לחיות אך מעבר לנשימה שאנו מבצעים בכל רגע ורגע, האוויר יכול להיות שימושי גם למגזר התעשייתי ולמגזר העסקי. איך בדיוק אפשר להשתמש באוויר? אלו כלים נדרשים כדי להשתמש בו בצורה יעילה? הנה כמה פרטים חשובים ומעניינים שכדאי לדעת על השימוש באוויר דחוס.

הכל מתחיל מהדחיסה של האוויר

האוויר יכול להיות שימושי בעיקר כאשר דוחסים אותו והוא נמדד לפי לחץ, כאשר הלחץ הוא למעשה כמות החלקיקים של האוויר שנמצאים בנפח מסוים. ככל שיש יותר חלקיקים, כך הלחץ גבוה יותר ולהיפך. זו הסיבה מדוע קשה לנשום כאשר עולים בגובה, כי לחץ האוויר יורד. מכאן אפשר להסיק שאת לחץ האוויר אפשר להעלות ברמה ניכרת על ידי מדחסים.

אוויר דחוס

כיצד דוחסים את האוויר?

לפני שנדבר על השימושים של אוויר דחוס, איך בכלל דוחסים אותו? האם זה מסובך? זה לא מסובך אם יש לכם את הכלים המתאימים לכך. לנו בטריו אייר יש את הכלים הללו, מדחסי אוויר יעילים ואמינים, ואם אתם רוצים לדחוס אוויר אנו כאן כדי לספק לכם אותם ולהסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת לגביהם. מדחסי האוויר הם מכשירים שיכולים להיות גדולים או קטנים לפי הצורך, כאשר יש מדחסים ביתיים ויש מדחסי אוויר תעשייתיים, שהם הגדולים והנפוצים יותר. מדחסים אלו שואבים את האוויר ודוחסים אותו עד ללחץ הדרוש, והם מבצעים זאת בזמן קצר וביעילות רבה.

למה האוויר הדחוס יכול לשמש?

השימושים של מדחסי האוויר מגוונים במיוחד. אפשר למנות את השימוש בידוע מכל במגזר העסקי ליד כיסא רופא השיניים כאשר עם מדחס אוויר קטן הוא מנקה את שאריות האבנית או השיוף של השן שלכם בסוף הטיפול, כאשר הוא משתמש גם בדחיסת האוויר כדי לשאוב את האוויר, כאשר כאן התהליך הפוך. אם נתרכז במגזר התעשייתי, נשים לב שלמדחסי אוויר שונים יש מגוון רחב של תפקידים כאשר בין היתר אוויר דחוס משתמש בקירור של משטחים או מוצרים, משתמש בהנעה של פסי ייצור כמו למשל במוצרים פנאומטיים, טיהור וניקוי של אזורים וכן הלאה.

לא כל המדחסים מספקים את אותה העבודה

אוויר דחוס שנוצר על ידי מדחס אוויר יכול להיות שונה מכל סוג. יש מדחסי אוויר שיספקו אוויר נקי ויבש לחלוטין בעוד יש כאלו שיפעלו עם שמן ולכן האוויר יהיה עם אדי שמן שיכולים להיות בעייתיים לחלק אחר של העבודות. בכל מקרה המדחסים גם שונים זה מזה בתפוקת העבודה שלהם, ברעש שהם מייצרים בזמן העבודה, בגודל שלהם וכמובן ברמת האמינות והעמידות שלהם. בכל מקרה לנו בטריו אייר יהיה הרבה מה להציע לכם וזה הזמן להיכנס לקטלוג שלנו, להתרשם ולהתקשר!

נגישות