מחוללי חנקן

מחוללי חנקן בשיטת PSA

טריו אייר מציעה מחוללי חנקן בשיטת PSA הטובים בעולם, מחולל החנקן מסוגל להפריד את החנקן מהאוויר האטמוספרי הדחוס עד לדרגת טוהר הגבוהה מ- 99.999%. בזכות מבחר ציוד הדיחוס שברשותנו, אנו יכולים לספק מערכת מושלמת מדחס, מייבש, פילטרים, מחולל, מיכלים ואף מדחס לחץ גבוה, לפי דרישה.

למגוון מחוללי החנקן של חברת PNEUMATECH-

למגוון מחוללי החנקן של חברת SYSADVANCE הפורטוגלית-

חנקן הוא סוג של גז חסר צבע, טעם וריח. עם זאת הוא גם גז שאינו בוער ואף לא מסוגל לסייע לחומרים אחרים לבעור. אם משתמשים נכון בחנקן, ניתן לנצל את התכונות שלו על מנת להשיג שורה ארוכה של מטרות. מעבר לכך, חנקן נמצא באחוזים גבוהים באטמוספירה ובתרכובת עם יסודות נוספים ניתן למצוא אותו גם במרבצים מינרלים.

על אף חשיבותו לתעשייה הקלה והכבדה ובעיקר לצורך ייצור תרופות, מזון ועוד, הוא לא בהכרח מקבל את הכבוד שמגיע לו. הסיבה לכך היא שרבים לא מביאים בחשבון את היתרונות ואת התכונות שלו. בנוסף, הוא מוכר יותר בתרכובות שלו עם חנקן דו חמצני, דו חנקן חמצני, חנקן חד חמצני ואמוניה.

מה אפשר לעשות עם חנקן?

הדרך הכי טובה להכיר לעומק את היתרונות וגם את התכונות של חנקן היא כמובן להבין מה אפשר לעשות איתו. הנה לדוגמא מספר שימושים נפוצים:

1. דישון וזיבול – בתעשיית החקלאות משתמשים לעיתים קרובות במאפייני החנקן על מנת לשלב אותו במוצרי דישון וזיבול. ספציפית, מדובר על דישון חנקני שמעשיר את הקרקע בחומרים חיוניים עבור הצמחים.

2. מקרר – אי אפשר לדבר על שימושים מודרניים בגז כמו חנקן בלי להזכיר את הקירור. חנקן משמש לקירור של כל סוגי המזון גם בעת תהליך הפקתו וגם כאשר מובילים אותו מהמפעל לחנויות, לכן הוא משפיע באופן בסיסי ויום יומי על כל אחד ואחת מאיתנו.

3. חנקן בתעשיית הנפט – בתעשיית הנפט משתמשים בסוגים מסוימים של חנקן כדי ליצור לחץ במהלך הקידוח. אמנם השימוש בחנקן בהקשר הזה הוא עוד לפני שמפיקים את הנפט, אך הלחץ הוא תנאי שאותו צריך לקיים כדי שהנוזל יפרוץ החוצה.

4. אלקטרוניקה – ביקוש גבוה למוצרי חשמל ואלקטרוניקה מעלה איתו את הביקוש לשימושים שונים. בתעשיית האלקטרוניקה לדוגמא רואים את זה עם חנקן גזי שמשמש כאמצעי כיסוי, עבור תהליך הפקת דיודות, טרנזיסטורים ועוד.

החשיבות של טיפול נכון בחנקן

כל התכונות והיתרונות של חנקן יכולים להיות מנוצלים על ידי התעשייה הקלה והכבדה רק תחת פיקוח של בעלי מקצוע. בשביל ליהנות מהיתרונות, חשוב לטפל בו נכון ולהבין מה היתרונות שלו ביחס לגזים אחרים. יתרה על כך, ניתן כיום להשוות בין סוגי גזים טבעיים שונים עוד לפני שבוחרים להשתמש בחנקן.

החדשות הטובות הן שיש בעלי מקצוע וחברות שההתמחות שלהן היא להפיק מתוך גזים כמו חנקן את מלוא התועלת והיתרונות. בשביל לעשות את זה, בעלי המקצוע בוחנים כל מקרה לגופו ומתכננים היטב את הפרויקט. לאחר מכן, הם מביאים בחשבון גם את הסיכונים של שימוש בגזים מסוימים לעומת גזים אחרים.

מחוללי החנקן של טריו אייר כאן עבורך

המומחים שלנו יכולים לעמוד לרשותך בתהליכי ייצור שונים ושימוש במחוללי חנקן. אם חשוב לך לרכז את כל השאלות תחת קורת גג אחת, הגעת לכתובת הנכונה. בהשארת פרטים באתר, אנו נוכל לתאם עבורך שיחת ייעוץ או פגישה פיזית. במקביל, נדאג לתכנן עבורך פרויקט בהתאמה אישית ולפי מסגרת תקציב שהוגדרה מראש. כעת, כל שעליך לעשות הוא להצטרף לרשימת הלקוחות המרוצים של טריו אייר.

נגישות